امروز: یکشنبه 01 مرداد 1396 برابر با 23 جولای 2017

  • رییس واحد تهران جنوب :
نگاه رییس جمهور به دانشگاه آزاد اسلامی باید در بدنه دولت تاثیرگذار باشد

 

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، گفت: صحبت های رییس جمهور در خصوص دانشگاه آزاد اسلامی راهگشا خواهد بود، زمانی که رییس امور اجرایی کشور چنین نگاهی به دانشگاه آزاد اسلامی دارد باید در بدنه دولت نیز در جهت تغییر رویکرد تاثیرگذار باشد.

 

 

دکتر احمد شمس، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در گفت و گو با خبرنگار مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص صحبت های دکتر روحانی ریاست جمهوری، در جریان بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دکتر روحانی صحبت های خوب و جامعی کردند که جهات و ابعاد قابل توجهی داشت. وجه شاخص آن تاکید بر ارزش و اعتبار استاد و محوریت استاد در دانشگاه ها، تاکید بر استقلال و آزادی دانشگاه ها و نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی در انقلاب و به ویژه تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی بود.

وی به صحبت های رییس جمهوری در خصوص دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و افزود: همانطور که رییس جمهور گفتند دانشگاه آزاد اسلامی بار عمده ای از آموزش عالی کشور را به دوش می کشد و دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری جهان از نظر کمی است که باید در در جهت ارتقای کیفیت نیز گام بردارد.

رییس واحد تهران جنوب به تاثیر سخنان رییس جمهور در جامعه اشاره کرد و گفت: به نظر من این صحبت ها راهگشا خواهد بود، زمانیکه رییس امور اجرایی کشور چنین نگاهی به دانشگاه آزاد اسلامی دارد باید در بدنه دولت نیز در جهت تغییر رویکرد تاثیرگذار باشد.

دکتر شمس تاکید کرد: زمانیکه رییس دستگاه اجرایی این چنین دانشگاه آزاد اسلامی را مورد تمجید و تایید قرار می دهد دیگر نباید مخالفتی وجود داشته باشد مگر افرادی که ذاتا مخالفت در وجودشان وجود دارد.

وی با اشاره به شعر" چراغی که ایزد بر فروزد هرآنکس پف کند ریشش بسوزد " گفت: همانطور که می دانیم چراغ دانشگاه آزاد اسلامی را حضرت امام ملکوتی برافروخته است و این دانشگاه به پیشنهاد آیت الله هاشمی رفسنجانی و کمک حضرت امام (ره) تاسیس شد و رییس جمهور نیز اقدامات دانشگاه را مورد تمجید و تاکید قرار داد، که با این وجود مخالفت های بی پایه و اساس نباید وجود داشته باشد.

خواندن 1916 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
منتشرشده در رویدادهای دانشگاه»
خواندن کد خبر: 220

 

عضویت در خبرنامه سایت

پایگاه اطلاع رسانی ها:

حالت های رنگی