امروز: یکشنبه 01 مرداد 1396 برابر با 23 جولای 2017

3 روش جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی از امروز

رئیس مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: فرآیند جذب هیات علمی در سال 94 از امروز شنبه 22 فروردین در کلیه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به 3 شکل برون‌سازمانی، درون‌سازمانی و جذب نخبگان آغاز شد.

 دکتر علی مقداری در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، جذب برون سازمانی را یکی از 3 فرم جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد و افزود: در این شیوه، از میان متقاضیان واجد شرایط که دانش اموخته مقطع دکتری هستند، تقاضای ایتخدام خود را وارد پرتال کرده و فرایند استخدام آنان بر اساس مقررات انجام میشود. همچنین افرادی که آزمون جامع را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند، در صورتی که دارای توانایی های بسیار خوب و شایسته ای باشند، به صورت بورسیه در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته می‌شوند.

 وی «جذب درون‌سازمانی» را دیگر روش جذب هیات علمی در سال 94 عنوان کرد و گفت: در این روش اعضای هیات علمی پیمانی و رسمی غیربازنشسته فعال در واحدهای دانشگاه آزاد می‌توانند بر اساس نیاز واحدها در روند جذب شرکت کنند و بدون اعمال تشریفات برون‌سازمانی و به صورت کاملا رقابتی در واحدهایی که به هیات علمی نیاز دارند مشغول به فعالیت شوند.

رئیس مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: شکل بعدی جذب هیات علمی که برای نخستین بار اجرا می‌شود جذب فارغ اتحصیلان برتر و نخبگان تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان در مقطع دکتری است.

مقداری در تشریح این روند جدید افزود: بر اساس توافق دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد ملی نخبگان، فرآیند جذب این افراد در اسرع وقت و با کمترین تشریفات اداری صورت می‌گیرد.

مقداری گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال 5 هزار عضو هیات علمی در دانشگاه جذب شوند که این رقم همان عدد مورد نظر دکتر میرزاده است. امیدواریم با تمهیداتی که در نظر گرفته‌ایم در دوره 3 تا 6 ماهه اعضای هیات علمی مورد نیاز را جذب کنیم و از اول مهر 94 این افراد فعالیت علمی خود در دانشگاه آزاد اسلامی را آغاز کنند.

رئیس مرکز امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان تاکید کرد: سایت جذب هیات علمی دانشگاه آزاد به نشانی jazb.iau.ir از ساعت 9 روز شنبه 22 فروردین به مدت 1 ماه باز شد و متقاضیان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به این پایگاه اینترنتی مراجعه کنند.

 

 

 

 

خواندن 1469 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در رویدادهای دانشگاه»
خواندن کد خبر: 221

 

عضویت در خبرنامه سایت

پایگاه اطلاع رسانی ها:

حالت های رنگی