امروز: یکشنبه 01 مرداد 1396 برابر با 23 جولای 2017

  • شرح مقاله چاپ شده
ابلاغ برنامه‌های معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد برای تبیین اندیشه‌ها و آثار شهید مطهری

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی با صدور بخشنامه‌ای، برنامه‌های علمی و فرهنگی این معاونت جهت تبیین اندیشه ها و آثار شهید مطهری را ابلاغ کرد.

متن کامل این بخشنامه که به تشریح برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با سالگرد شهادت شهید مطهری پرداخته به شرح زیر است:

باسمه تعالی

من به دانشجویان و طبقه روشنفکران متعهد توصیه می کنم که کتاب های این استاد عزیز (شهید مطهری) را نگذارند با دسیسه های غیر اسلامی فراموش شود.

«امام خمینی (ره)»

بخشنامه به نمایندگان تام الاختیار ریاست دانشگاه در هیات امنای استان ها، دبیران هیات امناء استان ها، واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه

با سلام

پاسداشت اندیشه های ناب استادانی که جان و شأن خویش را در راه تعالی اندیشه و تحقق آرمان های متعالی اسلام، خالصانه صرف کردند نه تنها اقدامی پسندیده است بلکه در شرایط امروز که جهان اسلام بیش از هر زمان دیگر تشنه آراء و اندیشه های مصلحان است ضروری می نماید. در این دوران که آفت ها و آسیب های تحجر دوران جاهلیت، به نام اسلام هر روز تبلیغ می گردد معرفی اندیشه های استاد شهید مرتضی مطهری می تواند بسیاری از گرفتاری های بشر را زایل کند و به پرسش های اساسی در این زمینه پاسخ دهد.

از این رو معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی در نظر دارد همچون هرسال، هم زمان با سال روز شهادت ایشان طی یک هفته، مجموعه برنامه های مختلف علمی و فرهنگی را جهت تبیین اندیشه ها و آثار ایشان در واحدهای دانشگاهی برگزار نماید. لذا مقتضی است ضمن طرح موضوع در شورای راهبردی فرهنگی استان نسبت به اتخاذ رویکردی صحیح جهت گرامی داشت این ایام اقدام گردد. برخی از این اقدامات عبارت است از:‌

1- فضا سازی مناسب در سطح واحد به مناسبت سالگرد شهادت استاد مطهری و معرفی ایشان با بهره گیری از جملات قصار و تصاویری از آثار مکتوب و صوتی ایشان.

2- برپایی نمایشگاه آثار ارزشمند استاد شهید مطهری و تألیفات منتشره در خصوص شخصیت ایشان.

3- برگزاری همایش های علمی و نشست های تخصصی، جهت تبیین شخصیت علمی استاد شهید مطهری با بهره گیری از استادان حوزه و دانشگاه.

4- برگزاری مسابقات کتابخوانی با استفاده از آثار استاد شهید مطهری.

5- معرفی و حمایت و تقدیر از تحقیقات و پایان نامه های مرتبط با استاد شهید مطهری.

6- اجرای برنامه هایی از قبیل وبلاگ نویسی، انتخاب جملات ناب، تولید کلیپ های صوتی و تصویری در این خصوص.

تبصره:‌

1- با توجه به همزمان بودن این ایام با ایام البیض (اعتکاف)، حضور جوانان و دانشجویان شرکت کننده در اعتکاف می تواند فرصتی مغتنم برای آشنایی آنان با اندیشه های استاد شهید مطهری باشد.

2- برنامه هایی که به منظور تجلیل از استادان هر یک از واحدهای دانشگاهی برگزار می گردد شامل این بخشنامه نخواهد بود.

مقتضی است گزارش مصور فعالیت ها در قالب لوح فشرده، تا پایان اردیبهشت ماه سال 94 به اداره دبیرخانه ستادهای معاونت فرهنگی دانشگاه ارسال گردد.

دکتر سید طه هاشمی

معاون فرهنگی و اجتماعی

خواندن 1410 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در رویدادهای دانشگاه»
خواندن کد خبر: 223

 

عضویت در خبرنامه سایت

پایگاه اطلاع رسانی ها:

حالت های رنگی