امروز: یکشنبه 01 مرداد 1396 برابر با 23 جولای 2017

  • دکتر میرزاده تاکید کرد:
توسعه تحصیلات تکمیلی، مطابق با شرایط اقلیمی استان بوشهر

دکتر میرزاده در هشتمین جلسه هیأت امنای استان بوشهر ضمن تأکید بر افزایش مأموریت گرایی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 94 گفت: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی امسال باید به اندازه دو سال کار کند تا بتوانیم اهداف دانشگاه را محقق کنیم.

 به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در این جلسه که با حضور دکتر سالاری استاندار بوشهر و آیت الله صفایی بوشهری و دیگر اعضای هیأت امنای استان بوشهر برگزار شد، دکتر میرزاده اظهار داشت: تأسیس این دانشگاه در استان بوشهر آثاری خوبی برجای گذاشته به طوری که طی این سالها در این استان بیش از 55هزار نفر فارغ التحصیل داشته ایم و واحد بوشهر بدون شک در توسعه این استان تاثیر بسزایی داشته است.

 

وی با اشاره به تعدد و گستردگی مراکز آموزش عالی در سراسر کشور اظهار داشت: سهم دانشگاه آزاد اسلامی در آموزش عالی کشور بالای 40درصد است که این نقش بی بدیلی در توسعه آموزش عالی و توسعه علمی - پژوهشی به حساب می آید.

 

دکتر میرزاده با تأکید بر اینکه بنای ما در دانشگاه آزاد اسلامی در سال 94 افزایش مأموریت گرایی است، گفت: از همه همکاران خود در دانشگاه می خواهم با کار مضاعف، در سال 94 به اندازه دو سال کار کنند تا بتوانیم برنامه هایمان را در زمینه توسعه کیفی دانشگاه، توسعه مأموریت گرایی، توسعه شرکت های دانش بنیان و توسعه تحصیلات تکمیلی به پیش بریم.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با ارائه آماری از توسعه تحصیلات تکمیلی در استان بوشهر گفت: تعداد اساتید تمام وقت، نیمه وقت و حق التدریس دانشگاه آزاد اسلامی در استان بوشهر 1141 نفر است که در مرتبه های علمی استاد تا مربی با ما همکاری می کنند که از این تعداد 307 نفر را بانوان تشکیل می دهند.

 

وی با بیان اینکه در سال 92 در واحدها و مراکز دانشگاهی استان بوشهر 35 رشته کارشناسی ارشد غیرمصوب وجود داشته، افزود: این تعداد در سال 93 به 41 رشته رسید. همچنین در سال 92 تنها یک رشته دکترای تخصصی وجود داشت که در سال 93 به 8 رشته افزایش یافت.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این تعداد رشته برای استان بوشهر کافی نیست، از مسئولان استان و روسای واحدهای دانشگاهی استان خواست برای جذب استاد و توسعه تحصیلات تکمیلی به عنوان پیشران شتاب رشد علمی کشور اقدام کنند.

 

دکتر میرزاده خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم دانشگاه پیشرفت کند، باید تحصیلات تکمیلی و جذب اساتید را افزایش دهیم.

 

وی از مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی مخصوصاً واحد بوشهر خواست تحصیلات تکمیلی را در استان بوشهر بخصوص در رشته هایی که با ویژگی های اقلیمی و جغرافیایی استان مطابقت دارد، افزایش دهند.

 

دکتر میرزاده در ادامه با اشاره به موفقیت های اخیر تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: قدرت های دنیا به خاطر دانش هسته ای ایران حاضر به مذاکره با ما شدند و این نشان می دهد توسعه دانش، باعث عزت و استقلال ما خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه دانش کشور به طور عام و استان بوشهر به طور خاص موفقیت های خوبی داشته، تاکید کرد: با همکاری استاندار، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر و نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی می توانیم برای توسعه کیفی دانشگاه آزاد اسلامی و افزایش اثربخشی دانشگاه در حل مشکلات جامعه، کارهای مفیدی را در سال 94 انجام دهیم.

 

 

خواندن 1215 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در رویدادهای دانشگاه»
خواندن کد خبر: 224

 

عضویت در خبرنامه سایت

پایگاه اطلاع رسانی ها:

حالت های رنگی