امروز: یکشنبه 01 مرداد 1396 برابر با 23 جولای 2017

  • دکتر احسانی معاون محترم اداری و مالی دانشگاه:
ایجاد کانون بازنشستگی مهم‌ترین برنامه در دست اجرا

بی تردید یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که در سال 94 در دانشگاه آزاد اسلامی شاهد آن بودیم، اجرای طرح تجمیع دو در دانشگاه بود؛ همچنین ابلاغ بخشنامه‌ احتساب فوق‌العاده حق مرتبه علمی در پرداخت سنوات بازخرید سابقه خدمت (پاداش پایان‌خدمت) به اعضای هیات‌علمی تمام‌وقت دانشگاه یکی دیگر از اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در سالی که گذشت بود.

 

مهم‌ترین موضوعی که در حوزه اداری و مالی اتفاق افتاد، انجام بازخرید سنوات کارکنان در تمام واحدها و سازمان مرکزی دانشگاه بود که در این اقدام حدودا 284 نفر بازخرید شدند. افزایش وام صندوق پس‌انداز، افزایش وام ضروری، افزایش حقوق و مزایا، فوق‌العاده‌های مربوط به حق جذب، ضریب اضافه کاری و حق تخصص اداری و پیگیری برقراری حق مهارت برای سایر کارکنان که از حق تخصص برخوردار نیستند نیز در دستور کار قرار گرفت. البته در حوزه اداری و مالی دانشگاه اتفاقات دیگری نیز افتاد؛ پیگیری و وصول مطالبات واحدهای دانشگاهی از بنیاد شهید، راه‌اندازی دیتاسنتر حقوق و دستمزد هیات‌علمی و کارکنان، تکمیل سامانه دیتاسنتر حسابداری، تقلیل مالیات واحدهای تهران، کاهش بازه حسابرسی تامین اجتماعی از بدو تاسیس به 10 سال یعنی از سال 1384 تا 1393 و ارتقای سیستم اتوماسیون تغذیه و عملیاتی کردن انتخاب و رزرو نوع غذا در سیستم سازمان مرکزی تنها بخشی از این اقدامات است.

البته اقدامات انجام‌شده در حوزه اداری و مالی دانشگاه در سال 94 تنها به این اقدامات خلاصه نمی‌شود. تشکیل سامانه شرکت آزاد اکسپو از دیگر اقدامات ما بود که در این سامانه تلاش شد از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت شود. برای رفاه حال دانشجویان نیز تلاش کردیم اقداماتی انجام دهیم. افزایش سقف تعهدات بیمه حوادث دانشجویی، تداوم پرداخت تسهیلات وام ازدواج دانشجویی، پرداخت تمام خسارات بیمه حوادث دانشجویی جاری و معوقات از سال‌های گذشته، تداوم اعطای تسهیلات وام بانک ملی به اعضای هیات‌علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه و راه‌اندازی سیستم یکپارچه نرم‌افزار صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه و رفع مشکلات، ارتقا دادن و روزآمد کردن آن تنها بخشی از این تلاش است.

بنده و همکارانم برای امسال (سال 95) نیز اقدامات زیادی را در دستور کار داریم و تلاش خواهیم کرد تا اولویت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه اداری و مالی را سروسامان دهیم. ایجاد کانون بازنشستگی و اجرای طرح بازنشستگی پیش از موعد مهم‌ترین برنامه در دست اجرای سال 95 خواهد بود. همچنین کاهش تراکم نیروی انسانی و تعدیل و یکسان‌سازی حقوق کارکنان و اعضای هیات‌علمی براساس حقوق ارگان‌های دولتی تمام کارکنان از دیگر برنامه‌های ما برای رفاه حال کارکنان و اعضای هیات‌علمی در سال 95 است. ایجاد سامانه یکپارچه‌سازی و بانک اطلاعات جامع اداری و رفاهی و همچنین انجام بازخرید سنوات کارکنان، راه‌اندازی سیستم پیشنهادات با همکاری واحدهای استانی جهت ایجاد اتاق فکر و دریافت نظرات درباره افزایش درآمد واحدها یا ارائه خدمات بهتر از دیگر برنامه‌های امسال است. با توجه به وجود نیروهای مازاد در دانشگاه، نیاز به پیگیری جدی و مستمر درخصوص بازنشستگی پیش از موعد باید انجام شود.

البته برنامه‌های ما در سال 95 به این اقدامات محدود نمی‌شود. بررسی در وضعیت چارت سازمانی و جابه‌جایی کارکنان براساس سطح تحصیلات و سابقه خدمتی آنان، ارتقای توانمندسازی کارکنان مالی واحدها درخصوص موارد مرتبط به سازمان مالیاتی و تامین اجتماعی به صورت آموزش‌های ضمن‌خدمت، پیگیری و نظارت بر روند اجرای صحیح قوانین تامین اجتماعی و در نتیجه کاهش بدهی‌های ابلاغی از سوی تامین اجتماعی، ساماندهی امور ایاب و ذهاب و بهینه‌سازی ناوگان حمل‌ونقل از طریق تجهیز و نوسازی خودروها از دیگر اقدامات در دست اجراست. برنامه این حوزه در سال 95 راه‌اندازی سامانه آزاد اکسپو و مدیریت بهینه تمام خریدهای دانشگاه و نظارت بر امور معاملات واحدهاست. همچنین تصمیم داریم تسهیلات اعطایی به کارکنان، اعضای هیات‌علمی و دانشجویان گرامی را تنوع و افزایش دهیم. همچنین درصدد هستیم پورتال صندوق رفاه دانشجویان را که شامل خدمات پاسخگویی آنلاین به دانشجویان و بخش اعضای صندوق رفاه دانشجویان (روسای صندوق)، ایجاد دسترسی به بخشنامه‌های مرتبط، ایجاد امکانات برای درخواست انواع وام‌های دانشجویی و رسیدگی به درخواست‌ها و شکایات است، تهیه و راه‌اندازی کنیم

خواندن 1190 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
منتشرشده در رویدادهای دانشگاه»
خواندن کد خبر: 248

 

عضویت در خبرنامه سایت

پایگاه اطلاع رسانی ها:

حالت های رنگی