شنبه, 27 بهمن 1397
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 489

تاکید دکتر ولایتی بر توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی با همسایگان و به‌ ویژه سوریه

نوشته شده توسط  آبان 20, 776
رئیس هیات موسس و امناء دانشگاه آزاد اسلامی با دکتر محمد ماهر قباقیبی معاون وزیر علوم سوریه و رئیس دانشگاه دمشق و هیات همراه دیدار و بر توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی تاکید کرد.
 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی‌اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی عصر امروز سه‌شنبه 9 بهمن‌ماه در دیدار با دکتر محمد ماهر قباقیبی معاون وزیر علوم سوریه و رئیس دانشگاه دمشق و هیات همراه ضمن خیر مقدم گفت: رابطه سیاسی، اقتصادی، دفاعی و امنیتی ایران و سوریه از حدود 40 سال گذشته آغاز شده و روز به روز توسعه یافته است و بنده از اولین کسانی بودم که در سمت وزیر خارجه به سوریه رفتم و حضور مرحوم حافظ اسد رسیدم و تاکنون هم در جهت توسعه روابط دو کشور بارها به سوریه سفر کرده‌ام.

رئیس هیات امنا و هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: معتقدیم توسعه روابط دفاعی، امنیتی، اقتصادی و سیاسی به تقویت روابط میان نخبگان وابسته است و دو زمینه علمی و فرهنگی می‌تواند این ارتباطات را تقویت کند.

دکتر ولایتی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه‌های علمی افزود: در زمینه علمی به لحاظ تولید علم در دنیا در رتبه شانزدهم و در بین کشورهای دنیا از لحاظ سرعت رشد در درجه اول بعد از انقلاب اسلامی قرار داریم و یکی از مهم‌ترین اقدامات تلاش در جهت پژوهش و ابداعات تکنولوژی به‌ منظور دستیابی به نتایج عملی در جهت اقتصاد دانش‌بنیان است.

وی به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی و به توسعه روابط با همسایگان در حوزه آموزش‌ عالی اشاره و گفت: در دیداری که با رئیس‌جمهور سوریه داشتم، آمادگی تاسیس شعبه‌های دانشگاه آزاد اسلامی را در شهرهای دمشق، حلب و لاذقیه اعلام کردم که با استقبال مواجه شد و اقدامات مرتبط با این مهم در حال پیگیری است و همین همکاری‌ها با کشورهای عراق، آذربایجان، عمان، افغانستان و ... نیز در حال انجام است.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
  1. ویژه
  2. جدیدترین
  3. نظرات