دکتر فداکار در شورای دانشگاه آزاد استان یزد تأکید کرد

استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای جذب درآمدهای غیرشهریه‌ای در دانشگاه/ شفاف‌سازی فعالیت‌های واحدهای دانشگاهی

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۴:۵۲ کد : ۵۱ اخبار و رویدادهای معاونت
تعداد بازدید:۳۶
شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد به ریاست معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی در واحد یزد برگزار شد.
استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای جذب درآمدهای غیرشهریه‌ای در دانشگاه/ شفاف‌سازی فعالیت‌های واحدهای دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد یزد، نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد به ریاست دکتر محمدمهدی فداکار معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

دکتر فداکار در این نشست با تاکید بر تغییر کاربری زمین‌های دانشگاه، فعالیت های اقتصادی، مستندسازی و شفاف سازی فعالیت واحدها در جهت رشد و پویایی، گفت: روسای واحدها باید تبدیل به احسن املاک و مستغلات، رصد پروژه‌ها و طرح های استانی و شهرستانی، پیگیری پرونده‌های حقوقی و مشارکت در فعالیت های اقتصادی را جهت جذب درامدهای غیر شهریه ای سر لوحه کار خود قرار دهند و از تمام توان، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌‌های موجود در جهت جذب درامد غیر شهریه ای برای سرمایه گذاری در این دانشگاه استفاده کنند.

وی در ادامه بر حمایت از کارکنان واحدهای دانشگاهی از طریق ارائه تسهیلات ویژه و اعطای وام‌های قرض‌الحسنه و کم‌بهره به همکاران تأکید کرد.

دکتر فداکار اظهار داشت: رؤسای واحدها و معاونان دانشگاه باید تلاش کنند تا با بهره‌گیری از اقدامات حمایتی در جهت رفع دغدغه‌ها و توجه به نیازهای کارکنان واحد، رضایتمندی را ارتقاء دهند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی، مهمترین هدف از سفرها و بازدیدهای استانی را بررسی و شنیدن مسائل و مشکلات واحدهای دانشگاهی عنوان کرد.

دکتر فداکار، مدیریت مناسب سرمایه‌ها، تبدیل به احسن املاک و مستغلات، تسهیل در صدور مجوز فعالیت‌های درآمدزا و ارتقاء بهره‌وری دارایی‌های دانشگاه را از جمله سیاست‌های مهم معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی مطرح و بر اهتمام رؤسا و مدیران واحدهای استانی به استفاده از این ظرفیت‌ها تأکید کرد.

وی با تأکید بر حمایت از طرح های موفق در انجام فعالیت‌های اقتصادی در سطح دانشگاه و ذکر نمونه‌های موفقی از واحدهای کشور، گفت: این فعالیت‌ ها، علاوه بر درآمدزایی غیرشهریه‌ای، باعث ارتقاء انگیزه و پویایی در منابع انسانی و رونق رو به رشد واحدها خواهد شد.

انتخاب شرکت بیمه با خدمات مناسب در بحث بیمه تکمیلی، تنظیم و اجرای چارت سازمانی براساس نظرات استان‌ها ، پرداخت مطالبات بازنشستگان طی فرآیند قانونی، پیگیری روند تقویت و رفع مشکلات سامانه آموزشیار و اولویت‌دهی به طرح های موفق سرمایه گزاری در سیاست‌گذاری‌های دانشگاه و ... از جمله محورهای سخنان دکتر فداکار در این جلسه بود.

دکتر معصومه طباطبایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد و واحد یزد دراین نشست گزارشی از اقدامات و برنامه های آتی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد ارائه کرد.

حضور در جلسات صمیمانه با نمایندگان کارکنان و اعضای هیات علمی واحدهای دانشگاهی استان و شنیدن دیدگاه‌ها و نقطه نظرات از برنامه های دیگر معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی در این سفر بود.

دکتر فداکار همچنین از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های واحد یزد و پروژه‌های تبدیل به احسن واحدهای میبد و مهریز و سایت شماره دو پردیس شهید حاج قاسم سلیمانی بازدید کرد.

وی در بدو ورود به دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد، با حضور در مزار شهدا، ضمن قرائت فاتحه و اهدای گل به مقام شامخ آنان ادای احترام کرد.

انتهای پیام/


نظر شما :