دکتر فداکار در هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی مازندران خبر داد

ارائه تسهیلات پرداخت شهریه به متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی

۰۲ شهریور ۱۴۰۰ | ۲۳:۳۶ کد : ۷۷ اخبار و رویدادهای معاونت
تعداد بازدید:۱۰۱
بیست و دومین جلسه هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی مازندران به ریاست معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
ارائه تسهیلات پرداخت شهریه به متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد ساری،  بیست و دومین جلسه هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران به ریاست دکتر محمد مهدی فداکار معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور نماینده ولی فقیه این استان در واحد ساری برگزار شد.

دکتر فداکار در این جلسه تاکید کرد: طراحی برنامه های متعدد، مجوز به طرح ها و پروژه های درآمدزا و تبدیل به احسن کردن املاک از جمله راهکارهای توسعه درآمدهای غیرشهریه ای است. 

وی با تأکید بر توسعه درآمدهای غیر شهریه ای در واحدهای دانشگاهی با برنامه ریزی دقیق، اظهار داشت: این دانشگاه هیچ کمکی از دولت دریافت نمی کند. 

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به راه اندازی سامانه های آموزشیار و پژوهشیار در این دانشگاه گفت: با راه اندازی سامانه آموزشیار تمام درآمدهای دانشگاه مشخص و شفاف شده است. همچنین تمام فعالیت های پژوهشی در زمینه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با سامانه پژوهشیار در دسترس اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد.

وی با تأکید بر تجاری سازی تولیدات مراکز رشد خاطرنشان کرد: سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در تولیدات مراکز رشد واحدهای دانشگاهی به عنوان مشاور در کنار تولید کنندگان است، اما در بحث تجاری سازی و بازاریابی، این مراکز رشد هستند که با کمک بخش خصوصی می توانند به تولید انبوه برسند و نیاز به سرمایه گذار دارند.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: تولید کنندگان از طریق صندوق رشد و فناوری می توانند منابع مالی و ارزان قیمتی دریافت کنند و این صندوق به نوعی صادر کننده ضمانت نامه برای تولیدات مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان است.

دکتر فداکار با اشاره به کمک دانشگاه آزاد اسلامی به دانشجویان برای پرداخت شهریه گفت: متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی می توانند از تسهیلات متعدد بانکهای طرف قرارداد مانند بانک های قرض الحسنه رسالت و مهر استفاده کنند.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت جدی در بخش کشاورزی در راستای رونق اقتصادی و برون رفت از مشکلات مالی را مورد تأکید قرار داد و افزود: روسای واحدهای دانشگاهی استان مازندران می توانند با برنامه ریزی دقیق، تولیدات کشاورزی را رونق دهند و در این زمینه باید از تجربیات متخصصان کشاورزی بهره مند شوند. 

دکتر حسین کرمانیان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و واحد ساری همچنین در این جلسه گفت: با تلاشهای صورت گرفته واحد ساری پتانسیل جذب دانشجویان خارجی را دارد و مقدمات آن نیز فراهم شده است. 

وی افزود: فعال کردن ظرفیت های بالقوه واحدهای دانشگاهی با ایجاد انگیزه و حمایت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی محقق می شود.

در ادامه این جلسه مواردی ازجمله پیش بینی و بودجه سال مالی پیشرو، صدور و تمدید احکام اعضای کمیسون دائمی هیات امناء استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/


نظر شما :