امروز: چهارشنبه 03 بهمن 1397 برابر با 23 ژانویه 2019

نظام آموزشی دانشگاه نیازمند تغییر است مطلب ویژه

طرح تحول دانشگاه آزاد اسلامی براساس نظام تربیتی تدوین می‌شود

 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه نظام آموزشی این دانشگاه نیازمند تغییر است گفت: انتظاری که از ما می‌رود تنها اداره دانشگاه آزاد اسلامی نیست، بلکه تحول این دانشگاه است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نخستین جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی و با حضور معاونان دانشگاه برگزار شد.

دکتر طهرانچی در ابتدای این جلسه با قدردانی از زحمات دکتر فرهاد رهبر در دوره ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: در ابتدا وظیفه خود می‌دانم از زحمات دکتر رهبر تشکر کنم. ان‌شاءالله از حضور ایشان در تحول و طرح‌هایی که داریم، استفاده خواهیم کرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه نیمی از آموزش عالی کشور بر عهده دانشگاه آزاد اسلامی است، خاطرنشان کرد: همه ما در این دانشگاه قرار است به طور جدی کار کنیم و در مقابل دشمنان خارجی و داخلی که قصد ایجاد یأس و ناامیدی در کشور را دارند، جهاد اکبر انجام دهیم، پس طبیعی است زمانی که ما امیدآفرینی کنیم، دشمنان بیکار نخواهند نشست.

وی با بیان اینکه حرکت دانشگاه آزاد اسلامی باید رسیدن به تمدن نوین اسلامی بر پایه میراث تاریخی علمی و تجربه گرانقدر اسلامی باشد، گفت: باید به این موضوع توجه داشته باشیم که همه کارها از جمله تحقیق و علم نیازمند مدیریت سازمان یافته است و بدون برنامه‌ریزی نمی‌شود کارها را پیش برد.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری سال 95 در دیدار با نخبگان علمی تاکید کردند که «نباید اجازه دهیم این حرکت علمی آسیب ببیند. این حرکت علمی دشمن دارد، اگر این حرکت علمی دچار دشمنی‌ها شود و ما نفهمیم و از آن مراقبت نکنیم، یک نتیجه بسیار سنگین و تلخ خواهد داشت. آن نتیجه عبارت است از ایجاد یأس در نیروهای جوان کشور؛ اگر این به وجود آمد، درست کردن و رفو کردنش دیگر به این آسانی‌ها نیست. اگر این جوان ها مأیوس شوند و ناامید شوند، به این آسانی نمی‌شود آنها را برگرداند. من به شما عرض کنم که بنده در دفاع از جامعه نخبگان و از حرکت علمی کشور تا نفس دارم ذره ای کوتاه نخواهم آمد و می‌دانم که این حرکت، حرکت بابرکتی است و ان‌شاء الله عاقبت به خیر است.»

دکتر طهرانچی ادامه داد: زمانی که مقام معظم رهبری اینگونه به حرکت علمی تاکید دارند و می‌گویند من تا نفس دارم ذره‌ای کوتاه نخواهم آمد، ما باید چه بگوییم؟ باید با همه وجود جلوی مأیوس شدن و ناامیدی نیروی جوان را بگیریم.

خواندن 632 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در slideshow

 

عضویت در خبرنامه سایت

پایگاه اطلاع رسانی ها:

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family